0
Sepetiniz
Kitabı Paylaş

Tagarama’dan Sihirli Kalem 2

Descartes’in dediği gibi “düşünüyorum o halde varım” sözünden yola çıkarak bir sosyolog bir felsefeci gibi yine, yeni, yeniden karşınızda olmaktan dolayı övünç duyuyorum. Bu kitapta yine birbirinden bağımsız 16 kısa senaryo ile özdeşleşeceksiniz. İyi Okumalar.

 

Magical Stories From Tagarama 2

As Descartes once stated, “I think, therefore I am,” I’m honored to stand before you once again, like a philosopher or sociologist. This book contains 16 independent and short scenarios that you will be able to relate to. I wish you enjoy the book.

 

Sivas Gürün doğumlu yazar Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Bölümü mezunu olmakla beraber bir dönem futbol hakemliği yapmıştır. Fotoğraf sanatıyla da yakından ilgilenmektedir. Bu ikinci senaryo kitabıyla birlikte Tagarama’dan Sihirli Kalem ve Geçmişten Günümüze Didaktik Şiirler olarak şiir kitapları da mevcuttur.

 

Born in Sivas Gürün, the author completed his studies in mechanical engineering at Karadeniz Technical University and worked as a football referee for a while. He has a keen interest in photography as well. In addition to this second collection of screenplay book, the author also wrote two poetry books called Magical Stories from Tagarama and Historical and contemporary didactic poetry.

Serkan Kahveci