0
Sepetiniz

Hakkımızda

Servet Yayınevi

Kişiye özel hizmet veren Butik yayınevimiz; İki kadın girişimci Venhar Selçuk ve Genel Yayın Yönetmeni- Genel Müdür Servet Selçuk tarafından Haziran-2018 tarihinde kurulmuştur. 

2008/2021 yılları arasında Ankara’da, 2021 sonrası Kayseri’de Ankara Yayıncılar Federasyonuna bağlı olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Eser sahiplerinin istekleri ve hayalleri doğrultusunda piyasa şartlarını da göz önünde bulundurarak ‘’En iyiyi’’ yapmayı ilke edinen ekibimiz; üç editör, üç tasarımcı (resimleyici), bir son okumacı ve anlaşmalı üç matbaa ile birlikte çalışmaktadır.

Şirketimiz Şahıs Şirketi olup giderleri ve gelirleri Mali Müşavirimiz aracılığıyla takip edilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı tarafından verilen yayımcı sertifikamız ( sertifika No: 50996 ) ile Bakanlığa bağlı olarak çalışmaktayız. E-fatura sistemine kayıtlı olup, faturalandırmaları ve irsaliyelerimizi online olarak kesmekteyiz.

Eser sahipleri bize ulaştıktan sonra eser baştan sona okunup değerlendirerek eser sahibine sözleşme iletilir. Sözleşmeler kişiye özeldir. Sözleşmenin şartlarını eserin içeriği, edebi değeri ve yazarın edebi geçmişi belirler. Yayınevimiz ve yazar arasında konuşulan sözleşme şartları yazıya dökülerek sözleşme oluşturulur. Karşılıklı imzalandıktan sonra yayım aşamasına geçilir.

Dağıtım, yayım ve satış yetkilendirmelerimiz mevcut olup, yeni eserleri basılı olarak okurlarımıza ulaştırmada köprü görevini yayınevimiz üstlenmektedir.
Şirketimiz, Kültür Yayınevi olarak, eğitim ve test kitapları dışında roman, öykü, deneme, felsefe, günce, şiir, senaryo, boyama kitapları, çocuk kitapları, çocuk edebiyatı, kişisel gelişim gibi kategorilerde kültür yayımları alanında çalışmaktadır.

Yayımlanan kitapların tüm okurlarıyla kolay yoldan buluşabilmesi için Türkiye/Ankara’da bulunan Anadolu’nun büyüklerinden addedilen ‘’Kıta Dağıtım’’ firması ile çalışılmaktadır.

Kitaplarımızı muhafaza etmek ve sürekli sevkiyatını sağlamak amacı ile Ankara/ Mamak’ta bir depomuz ve depo görevlimiz bulunmaktadır. Stok durumu ve dağıtımı bu şekilde de takip edilmektedir.